כתיבת תוכן כהכנסה נוספת

ההתפתחות המואצת של רשת האינטרנט בשנים האחרונות, וההתפתחות של רשת האינטרנט העברית בפרט, הובילו לעלייה חדה במספר אתרי האינטרנט והעסקים המעוניינים בדריסת רגל ברשת. עלייה זו בתורה הגדילה בצורה דרמאטית את הדרישה לכותבי תוכן מוכשרים אשר יספקו את הטקסטים והמאמרים הדרושים להקמת אתרי אינטרנט, לקידום אפקטיבי שלהם במנועי החיפוש, לשכנוע ומכירה ללקוחות הארעיים ולהעשרת הידע של הגולשים הזקוקים למידע. כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט הפכה אפוא למקצוע של ממש, אך עבור כותבים רבים כתיבת תוכן משמשת כעיסוק צדדי, כעבודה נוספת מהבית, או כעבודה בזמן לימודים וחופשת לידה.

כתיבת תוכן כהכנסה נוספת עשויה להיות מעניינת ורווחית עבור אנשים רבים שיש להם את הכישורים הדרושים לעבוד בתחום. כישורים אלה הם רמת עברית גבוהה, מומחיות וידע בתחום עליו כותבים, וכן מהירות וזריזות בכתיבה ועמידה בלוחות הזמנים של הלקוחות.

צורך תמידי

בעידן המידע התחרות על ליבו של הגולש עוברת במקרים רבים דרך הפצת מידע רלוונטי ושימושי עבורו. מכיוון שמנועי החיפוש בוחנים לא רק את כמות החומר הכתוב באתר, אלא גם את רמתו ואת "טריותו" ועדכניותו, כתיבת תוכן הפכה למשלח יד שיש בו צורך תמידי, והתחרות העזה בין אתרים על הגולשים והמיקום בתוצאות החיפוש הפכה את המקצוע למקצוע ההולך והופך לנדרש ופופולרי יותר ויותר. הדרישה לכותבים אינה מוגבלת לעברית בלבד, ואף לא לנושאים מסויימים, שכן כל עסק מקוון ואתר אינטרנט בכל נושא בעולם נזקק מעת לעת לתוכן בסיסי או מורכב לעמודי האתר.

אתרי אינטרנט העוסקים בתחומים מקצועיים זקוקים תמיד למומחים בתחומם המחזיקים גם בכישורי כתיבה מעולים ורמה גבוהה מאוד של עברית. אתרי מידע בנושאי רפואה, למשל, זקוקים לרופאים ולסטודנטים לרפואה אשר יכתבו מאמרים אינפורמטיביים ואף תוכן שיווקי מפרספקטיבה מקצועית. כך גם בעולם החוק והמשפט, העיצוב, האדריכלות וכן הלאה. לכן, בעלי מקצוע רבים יכולים להוסיף לשגרת יומם את מלאכת הכתיבה ולעסוק בכתיבת תוכן כהכנסה נוספת משתלמת בהחלט.

הכנסה נוספת

התשלום עבור תוכן כתוב לאתרי אינטרנט מתבסס על אחד משני מודלים עיקריים: עבודה ככותב\ת שכיר\ה במשרה מלאה, ועבודה מהבית על בסיס של פרילנס. כאשר מועסקים ככותבים פרילנסרים, נפח העבודה מתבסס על הזמנות פרטניות ועל היכולת הכללית של הכותב לקבל הזמנות ולעמוד בלוחות הזמנים. התשלום תלוי בדרך כלל במורכבות ואורך הטקסט, רמת המומחיות והמחקר הנדרשת לכתיבתו, ברמת הכותב או הכותבת ובוותק הכללי שלו או שלה בתחום, כאשר כתיבת תוכן כהכנסה נוספת עשויה להניב בין עשרות למאות שקלים עבור מאמר בודד. מאמרים מקצועיים בתחום הרפואה, אשר נכתבים על ידי רופא, יהיו מטבע הדברים יקרים יותר עבור הלקוחות (אתרי אינטרנט, מקדמי אתרים וחברות לניהול ואספקת תוכן) מאשר מאמרים בנושאים פשוטים יותר כגון חופשות בטורקיה או צימרים בצפון.

שעות גמישות

האפשרות של עבודה כפרילנסר\ית, מהבית, הופכת את העבודה בכתיבת תוכן למקצוע גמיש ונוח עבור רבים. זוהי עבודה מושלמת לאשה הנמצאת בחופשת לידה אך עדיין מוצאת זמן פנוי להשלמת הכנסה, לסטודנטים המחפשים תעסוקה לא מחייבת בשעות הנוחות להם ביותר, לאנשים המעוניינים לעבוד בלילות ובסופי שבוע בנוסף לעבודתם העיקרית וכן הלאה. גמישות השעות באה לידי ביטוי גם בזמן בו הכותב בוחר לעבוד, וגם במספר השעות אשר יידרש ממנו פרט אולי למכסה מינימלית של מאמרים אשר יוסכם עליה מראש בתחילת ההתקשרות עם הלקוח. בהתאם לרצון וליכולת של הכותב\ת, העבודה בכתיבת תוכן עשויה להכניס בין מאות לאלפי שקלים מדי חודש, ובקלות רבה להפוך למקצוע היחיד והעיקרי של אותו אדם.

אוהבים לכתוב? רוצים להרוויח מזה כסף? פנו אלינו עכשיו!

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta